Ook Slikkerveer kent oorlogslachtoffers

Geplaatst op: 04-05-2020

Op de dag van de landelijk dodenherdenking 4 mei kwam het bericht naar buiten, dat voetballers, die geregistreerd stonden bij de KNVB als lid door oorlogsgeweld zijn overleden in de Tweede Wereldoorlog.

Historicus Jurryt van de Vooren heeft in het kader van 75 Jaar na de Bevrijding online de namen gepubliceerd van ruim 2.200 omgekomen KNVB-leden tijdens de Tweede Wereldoorlog. En dat niet alleen, hij achterhaalde ook de clubs waarvoor ze destijds speelden. Deze namen zijn afkomstig van het KNVB-monument uit 1949 voor alle omgekomen leden.

Ook voor Slikkerveer geldt dat 3 spelers zijn omgekomen in de Tweede Wereldoorlog, namelijk:
P. de Gelder
W. Moerkerke
A. Snoek

Zie website: Slachtoffers

Zeker op deze dag willen wij hier bij stilstaan.Sliknest digitaal

Binnenkort gaat Sliknest volledig digitaal.

Aanmelden nieuwsbrief
x